CoolSculpting’ten yağ azaltmak isteyen herkese

CoolSculpting sisteminin teknolojisiyle ilgili tarafımıza fazlasıyla sorgu ulaşıyor: CoolSculpting’in teknolojisi diğer teknolojilere göre neden daha üstündür? Hepsi de sağlık profesyonellerini yaptıkları reklamlarla yanıltmak için tedavi sonuçlarının CoolSculpting sonuçlarından farksız olduğunuz söylüyorlar. Peki fark yaratan faktörler nelerdir?

İşte en çok iddia edilen yanlışlar:

Tüm yağ dondurma cihazları kryolipoliz teknolojisini kullanır

Kullanmazlar. Kryolipoliz ve CoolSculpting, Zeltiq Aesthetics Inc.’nin tescilli markalarıdır. Kryolipoliz teknolojisi bilimsel dayanaklı, klinik olarak kanıtlanmış bir teknolojidir ve apostos olarak bilinen doğal bir prosesle yağ hücrelerini vücuttan uzaklaştırır. Kryolipoliz tedavisini yalnızca Zeltiq firmasının geliştirdiği CoolSculpting yapabilir. Yaklaşık olarak 30 hakemli klinik makaleler CoolSculpting teknolojisinin kryolipoliz tedavisinin güvenliği, etkisi ve hasta memnuniyetini kanıtlamıştır. Bildiğimiz kadarıyla benzer sistemler yalnızca tek bir bilimsel kanıta dayanarak çalışmaktadırlar."

Tüm yağ dondurma cihazları FDA onaylıdır

Değildirler. Yalnızca Zeltiq FDA onaylıdır (U.S. Food and Drug Administration 510 (k)-Nr. K090094). Diğer sistemler CoolSculpting teknolojinin kullandıklarını iddia ettiklerinden FDA onaylı olduklarını söylemektedirler. FDA onayı teknolojiye değil cihaza verilmektedir. Bugüne kadar yalnızca CoolSculpting FDA onayı almıştır. CoolSculpting içlerinde hem FDA onayı hem de medikal CE certifikası olan tek kryolipoliz sistemidir.

CoolSculpting’in teknolojisi hastalar tarafından savunulmuyor

Hayır, savunuluyor.  Zeltiq’in hasta portföyü ABD ve tüm dünyada teknolojimize önem vermekte ve savunmaktadırlar.  Bazı etik olmayan firmalar CoolSculpting teknolojisinin hastaları kapsamadığını iddia edebilirler, ancak böyle bir iddia yanlıştır. Sizi kamuya açık dökümanlarımızı incelemeye davet ediyoruz.
Zeltiq’in güçlü entelektüel mülkiyet portföyüne rağmen, taklit cihazlar satan rakipler yanlış iddialarda bulunmaya devam ediyorlar. Fakat gerçekler ortaya çıktığında CoolSculpting sistemi kopyalarının içinden sıyrılıyor:

  • Taklitler Soğuk Algılama teknolojisini kanıtlayamıyorlar. CoolSculpting sistem içerdiği bir dizi sensörler sayesinde epidermal ve dermal doku donması gibi potansiyel yan etkileri algılar. Soğuk Algılama teknolojisinin olmadığı durumda, cilt donması ve diğer hasarlar oluşabilir. Taklit cihazların, cerrahi işlem gerektiren yanık problemleri konusunda bilgi aldık.
  • Taklit cihazların büyük bir çoğunluğu CE belgeli 2. sınıf medikal cihaz sertifikasını alamıyorlar.
  • Dünya çapında 2000 civarı cihaz sattıklarını iddia edemezler.
  • 800.000’den fazla hasta tedavi ettiklerini iddia edemezler.
  • Yarım milyar dolarlık market sermayesiyle 300 çalışanlı firma olduklarını iddia edemezler.

Yalnızca CoolSculpting’in yaratıcısı Zeltiq Aesthetics bunları iddia edebilir.
Bilgi güçtür. Fakat harekete geçildiğinde güçlü olur. Yağ azaltma sistemi satın almaya karar verdiğinizde görünüşüne göre değer biçmeyin. Size kryolipoliz teknolojisi önerildiğinde gerçek CoolSculpting Sistemi olup olmadığını sorun. Sistemin FDA onaylı ve klinik araştırmalara dayalı olduğu söylense dahi kanıtını isteyin. Bunları size sağlarlaraa seçin doğru olacaktır.

ZELTIQ CoolSculpting – ismiyle alın.

Yerine hiçbirini kabul etmeyin.

Daha fazla bilgi için, lütfen bizimle irtibata geçmekte tereddüt etmeyiniz – bilgi@kuark.com.tr
Keith J. Sullivan, Senior Vice President, Global Sales & Marketing, James P. Bucher, Vice President, Europe, Middle East, Africa
*Bu doküman orijinal mektubun gerçek bir kopyasıdır.